28 września uczniowie klasy IIIG wzięli udział w wyjątkowych warsztatach „Dzieciaki Sadzeniaki” organizowanych przez sklep Leroy Merlin Produkcyjna. Ich celem było nauczenie dzieci pielęgnacji roślin i rozbudzanie w nich zainteresowania przyrodą.

W części teoretycznej, opiekująca się nami pani Marta, wyświetliła dzieciom dwie prezentacje: „Zieleń wokół nas” oraz „Ciekawostki ze świata roślin”. Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadawali pytania, rozwiązywali zagadki, odpowiadali nawet na trudne pytania prowadzącej. Było wiele śmiechu i zabawy.

W części praktycznej dzieci sięgnęły po rękawiczki, doniczki, kolorowe kwiaty i przesadzały małe rośliny ozdobne. Każde dziecko dostało do przesadzenia swoją własną roślinkę. Fakt samodzielnego sadzenia okazał się ogromną frajdą dla wszystkich zwłaszcza, że każdy na koniec mógł zabrać swoją sadzonkę do domu. W tym dniu pracą domową była opieka nad rośliną i podlanie jej zaraz po powrocie ze szkoły.